un partid pe picioarele lui

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

un partid pe picioarele lui

Mesaj  FuFu la data de Lun Apr 21, 2008 12:38 am

dintre toate partidele mari din romania psd-ul e un partid care se ridica independent si capteaza electorat prin cea ce sunt. daca analizam PD-L-ul ei sunt agatati de cureaua lu Basescu, daca ne uitam la PNL mai sunt pt ca Tariceanu se mai cearta cu presedintele in rest pauza.
Cu alte cuvinte PSD-ul isi merita procentele pe care le are poate chiar mai multe ar merita...aaaa ca in PSD se mai contrazic intre ei, inseamna ca e un partid viu nu unu in care vine bossu' si spune ce sa faca, mai sunt alte puncte de vedere de care se tine cont. Eu votez plurarismul de idei si de puncte de vedere acceptate! Eu votez PSD! Wink

FuFu
Moderator LESD
Moderator LESD

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 20/04/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: un partid pe picioarele lui

Mesaj  Andrei la data de Lun Apr 21, 2008 7:59 pm

FuFu a scris:dintre toate partidele mari din romania psd-ul e un partid care se ridica independent si capteaza electorat prin cea ce sunt. daca analizam PD-L-ul ei sunt agatati de cureaua lu Basescu, daca ne uitam la PNL mai sunt pt ca Tariceanu se mai cearta cu presedintele in rest pauza.
Cu alte cuvinte PSD-ul isi merita procentele pe care le are poate chiar mai multe ar merita...aaaa ca in PSD se mai contrazic intre ei, inseamna ca e un partid viu nu unu in care vine bossu' si spune ce sa faca, mai sunt alte puncte de vedere de care se tine cont. Eu votez plurarismul de idei si de puncte de vedere acceptate! Eu votez PSD! Wink

Bine zis, Pana ajungeti voi la putere sa va tine-ti de cureaula lu' careva:), Eu votez PD-L! Wink

Andrei
Membru
Membru

masculin Numarul mesajelor : 38
Varsta : 27
Localizare : Arad
Data de inscriere : 18/04/2008

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Apr 22, 2008 1:43 pm

Andrei a scris:
FuFu a scris:dintre toate partidele mari din romania psd-ul e un partid care se ridica independent si capteaza electorat prin cea ce sunt. daca analizam PD-L-ul ei sunt agatati de cureaua lu Basescu, daca ne uitam la PNL mai sunt pt ca Tariceanu se mai cearta cu presedintele in rest pauza.

Bine zis, Pana ajungeti voi la putere sa va tine-ti de cureaula lu' careva:), Eu votez PD-L! Wink
PSD-ul nu se va tine de cureaua nimanui pentru a ajunge la guvernare de acea consider ca va da rezultate intr-o viitoare guvernare si nu se va retrage ca si pd-ul din lipsa de idei si de a fugi de responsabilitate. Acuma sincer cine da rezulate mai bune un om care ajunge pe o functie pe picioarele sale sau unu care este impins de la spate?
Admin
Admin
Admin

masculin Numarul mesajelor : 74
Varsta : 31
Localizare : Arad, Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.tsdarad.ro

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Apr 22, 2008 1:46 pm

Admin a scris:
Andrei a scris:

PSD-ul nu se va tine de cureaua nimanui pentru a ajunge la guvernare de acea consider ca va da rezultate intr-o viitoare guvernare si nu se va retrage ca si pd-ul din lipsa de idei si de a fugi de responsabilitate. Acuma sincer cine da rezulate mai bune un om care ajunge pe o functie pe picioarele sale sau unu care este impins de la spate?
zi-mi ce a facut pd-ul pentru cetateni cand a fost la guvernare?
Admin
Admin
Admin

masculin Numarul mesajelor : 74
Varsta : 31
Localizare : Arad, Romania
Data de inscriere : 28/03/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.tsdarad.ro

Sus In jos

Mesaj  Deea la data de Mar Mai 06, 2008 11:17 pm

[b][i]Sincer acuma ..chiar asa.. ce a facut PD-L ul pentru Romania?? ca de cand sunt ei la guvernare,tara are numai datorii,toate sau scumpit.[.chiar am citit pe un site ca o femeie are o pensie lunara de 1 leu ..biata de ea,din ce traieste???...curentul,apa,intretinerea, ...etc astea trebuiesc platite ... vrei nu vrei ... daca nu ar avea copii din ce ar trai?? ..ar muri de foame in Romania...asta este realitatea...o multime de copii din Romania lucreaza ca sa si intretina bunicii bolnavi care nu au forta necesare sa munceasca,sunt copii fara copilarie..ganditiva ca ati putea fi chiar voi unul dintre ei... sau chiar "copiii nostrii" sa treaca prin asta,dupa parerea mea e chiar aiurea... degeaba ai un salar de 200 300 de euro ..ce poti realiza? nici macar o casa nu tzi poti contruii.. ca sa intri la o facultate ai nevoie de banii parintilor..daca nu ai bani ..nu poti realiza nimik..mergi la un spital daca nu ii bagi in buzunar medicului o "mica atentie" poti astepta mult si bine ..chiar sa mori ..Nimanui nu ii pasa de tine... lor sa le mearga bine...in rest ..neah nu conteaza nimik..amintesc taierea ilegala a arborilor... peste 1000 de hectare de padure taiate.. oamenii se mira ca aluneca pamantul..ca le ia casele ..dau vina pe Dumnezeu,de parca Dumnezeu ar fi de vina ca ei alearga dupa "avere" ,dar e vina celor fara suflet care dau orice pentru bani ..sa aiba "avere" wow da ...de parca am lua o cu noi in pamant..asta se intampla in Romania... consider ca PSd ul ar schimba multe in Romania ..avem nevoie de oameni cu caractere ..care sa poata sa spuna "nu" in fata celor cu "averi" sa faca ceva pt oameni ..Lor chiar le pasa ..acu depinde de fiecare ..multi nu sunt informati corespunzator ....intzeleg gresit..dar noah nu uitati "Traiti Bine "cica ..in fine sper sa intelegetzi msg meu :Davetzi grija de Romania ,nu merita sa plateasca oameni nevinovati pt greselile celor fara judecata:)

Deea

feminin Numarul mesajelor : 1
Localizare : arad
Data de inscriere : 06/05/2008

Sus In jos

Mesaj  Andrei la data de Mier Mai 07, 2008 10:19 pm

Deea a scris:[b][i]Sincer acuma ..chiar asa.. ce a facut PD-L ul pentru Romania?? ca de cand sunt ei la guvernare,tara are numai datorii,toate sau scumpit.[.chiar am citit pe un site ca o femeie are o pensie lunara de 1 leu ..biata de ea,din ce traieste???...curentul,apa,intretinerea, ...etc astea trebuiesc platite ... vrei nu vrei ... daca nu ar avea copii din ce ar trai?? ..ar muri de foame in Romania...asta este realitatea...o multime de copii din Romania lucreaza ca sa si intretina bunicii bolnavi care nu au forta necesare sa munceasca,sunt copii fara copilarie..ganditiva ca ati putea fi chiar voi unul dintre ei... sau chiar "copiii nostrii" sa treaca prin asta,dupa parerea mea e chiar aiurea... degeaba ai un salar de 200 300 de euro ..ce poti realiza? nici macar o casa nu tzi poti contruii.. ca sa intri la o facultate ai nevoie de banii parintilor..daca nu ai bani ..nu poti realiza nimik..mergi la un spital daca nu ii bagi in buzunar medicului o "mica atentie" poti astepta mult si bine ..chiar sa mori ..Nimanui nu ii pasa de tine... lor sa le mearga bine...in rest ..neah nu conteaza nimik..amintesc taierea ilegala a arborilor... peste 1000 de hectare de padure taiate.. oamenii se mira ca aluneca pamantul..ca le ia casele ..dau vina pe Dumnezeu,de parca Dumnezeu ar fi de vina ca ei alearga dupa "avere" ,dar e vina celor fara suflet care dau orice pentru bani ..sa aiba "avere" wow da ...de parca am lua o cu noi in pamant..asta se intampla in Romania... consider ca PSd ul ar schimba multe in Romania ..avem nevoie de oameni cu caractere ..care sa poata sa spuna "nu" in fata celor cu "averi" sa faca ceva pt oameni ..Lor chiar le pasa ..acu depinde de fiecare ..multi nu sunt informati corespunzator ....intzeleg gresit..dar noah nu uitati "Traiti Bine "cica ..in fine sper sa intelegetzi msg meu :Davetzi grija de Romania ,nu merita sa plateasca oameni nevinovati pt greselile celor fara judecata:)
lol! mie unu ma odare undeva cine o sa fie la presedentie poate sa fie psd ca imi e tot una, ca nu o sa faca nici unu mai mult, eu doar votez falca pentru ca a facut!

Andrei
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj  mns la data de Joi Mai 08, 2008 11:19 pm

Pai ce a facut PSD pentru Romania (avand in vedere ca din 45 pana in 1996 au fost doar ei la putere)? Iliescu, minerii, Adrian Nastase, Miron Mitrea, Micky Spaga, Rodica Stanoiu...ce au facut ei pentru Romania?

Ah, si eu votez tot cu Falca. Smile

mns

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 14/04/2008

Sus In jos

Mesaj  Andrei la data de Vin Mai 09, 2008 2:26 pm

Eu unul nu votez Falca pentru ca e la PD, putea sa fie si de la PSD, PC,UDMR, s.a.m.d........ eu votez omul Falca..........

Andrei
Membru
Membru

Sus In jos

Mesaj  Andrei la data de Vin Mai 09, 2008 4:35 pm

La inceputul campaniei am crezut ca Caprar i cel mai penibil, dar dupa ce iam auzit pe Popa si pe decani miam schimbat parerea ei is cei mai penibili, momentan:)

Andrei
Membru
Membru

Sus In jos

Fratioare....

Mesaj  Radu la data de Joi Iun 12, 2008 9:44 am

mns a scris:Pai ce a facut PSD pentru Romania (avand in vedere ca din 45 pana in 1996 au fost doar ei la putere)? Iliescu, minerii, Adrian Nastase, Miron Mitrea, Micky Spaga, Rodica Stanoiu...ce au facut ei pentru Romania?

Ah, si eu votez tot cu Falca. Smile

Fratzioare tu nu stii pe ce lume traiesti Smile) cum poti sa spui ca PSD-ul conduce din 1945 pana in 1996. PSD-ul a condus intre anii 2000-2004 cand au facut ANL-uri, sali de sport, parcuri industriale, spatii verzi, au impadurit imprejurimile oraselor mari s.a. Zi-mi un lucru de ce Iliescu nu are nici un dosar la D.N.A! mai zi-mi unu... de ce Adrian Nastase a infiintat P.N.A-ul? actualul D.N.A... doar nu de prost... a infiintat aceasta institutie pentru a face sa dispara coruptia din Romania, iar apoi a venit T.Basescu si si-a insusit totul in tara asta, facand dosare la D.N.A la comanda cui dorea dansul...

Inca ceva... tu ai termopane acasa?
Pentru niste termopane a fost acuzat Adrian Nastase ca este corupt.
Da-mi un exemplu pt ce il incriminezi pe Miron Mitrea?
= Fratioare tu nu traiesti in Romania =
Radu
Moderator LESD
Moderator LESD

masculin Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 17/04/2008

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat